odpady.net.pl

kwestia szlaki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Prawo, definicje, interpretacje.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
omega1970

PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:34 pm    Temat postu: kwestia szlaki Odpowiedz z cytatem

Szanowni użytkownicy. Mam do Was takie pytanie. Czy ktos może jest zorientowany w przepisach dotyczących utwardzania dróg szlaką? Wiem, że ponoć jest przepis, który od dłuższego czasu obowiązuje i zakazuje używania tego do utwardzania i tworzenia dróg. Chodzi mi np. o używanie szlaki celem wyrównania drogi polnej itp. Zakaz wprowadzono ze względu na szkodliwą działalność tego, bądź co bądź, szkodliwego produktu.
Za nakierowanie mnie na konkretny przepis lub ustawę będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Krzysztof Kosecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
erniboy

PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc szlaka wydaje mi się że masz na myśli żużel czyli odpad 10 grupy według katalogu. Jeżeli tak, odpowiedź znajdziesz w Dz.U. Nr 49 poz. 356 rok 2006. Rozporządzenie mówi w jaki sposób i jakie odpady możesz unieszkodliwiać poza instalacjami. Żużlem możesz utwardzać powierzchnie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bargoo

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, żużel jest dopuszczony do takich działań
Powrót do góry
omega1970

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... to dość dziwne, bo powołałem się na ustawę z dnia 27.04.2001 r. (Dz.U. Nr 62, poz. 627) w swoim piśmie do Burmistrza i ten natychmiast zareagował i nakazał wykonawcy drogi natychmiastowe usunięcie żużlu z drogi z obrębu 100 m od zabudowań mieszkalnych. I co ciekawsze firma ta, zresztą znana firma byłego PANA SENATORA z Piły nakaz ten wykonała i wysypany żużel z drogi usunęła, więc jak to w końcu jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bargoo

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 13 kwietnia 2006 działa rozporzadzenie (Dz. U. Nr 49, poz. 356), które dopuszcza wykorzystanie żużla do wypełniania np niecek, jak również do utwardzania powierzchni terenu. Być może piszesz o sprawie sprzed kwietnia br. Nie wiadomo, być może to były specyficzne żużle. Poza tym burmistrz mógł kierować sie innymi, znanymi dla siebie powodami. Wazne, że w chwili obecnej przy wypełnieniu kilku warunków żużel można wykorzystać do ww. celów.
CO WARTE PODKREŚLENIA, ŻUŻEL BEZPOŚREDNIO NIE MOŻNA UŻYWAĆ DO ZWALCZANIA ŚLISKOŚCI DRÓG Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Prawo, definicje, interpretacje. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: